Indy Region Rally Series Results

2003 Year End Points Standings

Event #1 April 19th 2003

History of Indianapolis results:

Pos  Class  Entrants                                        Points    Rally Points

1.     E        Chad Stringer/John French              -135.3     12

2.     E        David Cates/Carolyn George            -131.6      9

3.     E        Julie & Bill Partridge                        -130.0      7

4.     E        Rick & Cheryl Swarts                      -123.3      6

5.     N        Paul Lazaro/Seth Mansue               -121.6     12

6.     E        Carolyn Goelz/Charles Hanson        -112.9      5

Event #2 May 18th 2003

Circle City Classic results:

Pos   No.    Entrants                  Pts    Poker Hand            Rally Points

1       5        Kriese/Dunkman      200    Three 5s Q high     12

2       4        Swarts/Swarts         200    Pair Qs 8 high         9      

3       6        Partridge/Partridge   200    Pair 6s A high         7

4       3        Stringer/Dales         100    Three 2s A high       6

5       8        Goelz/Hanson         100    Pair Qs A high        5

6       7        Osiecki/Osiecki       100    Pair 5s K high        4

7       2        Garrett/Stover              0    Pair 2s K high        3

 

Event #3 June 28th 2003

CANCELLED - Lack of workers. The rally program needs your help! Please volunteer.

Event #4 July 20th 2003

Tulip Rally Results:

Car Driver Navigator Class Leg # 1 Leg # 2 Leg #  3 Leg # 4 Leg # 5 Leg # 6 Leg # 7 Leg # 8  Leg # 9 Leg # 10 Total
Number       34.66 13.72 11.56 16.87 6.05 8.73 added 43.16 6.76 9.46  
                    to # 8        
4 Kriese Dunkman N 47 60 21 1 15 2   15 23 1 185
1 Swarts Swarts C 53 25 13 65 10 59   14 23 100 362
3 Atkins Atkins C 4 100 100 100 13 11   100 11 16 455
2 Kelley Kelley C 17 100 100 100 4 33   100 100 17 571

 

Event #5 National Rally

Event #6 October 4th 2003

CANCELLED

Event #7 October 25th 2003 - Igors Cemetery Creep

Igor's Cemetery Creep 10-25-2003 True Results
Position Car # Driver Navigator Class Points
1st 12 Waylen Hunsucker Amanda Graham N 12
2nd 4 Terri Pope Gabriel Kezerde Marain N 9
3rd 3 Martin Nixon Garth Nixon N 7
4th 10 Ian Linn Lou Ann Linn N 6
5th 2 Patrick Gilbert Jennifer Clarson N 5
6th 8 Chad Stringer Amber Stringer E 12
7th 15 Bert Dales Scott Dales E 9
8th 1 Jeff Alexander Patrick Kays E 7
9th 9 Steve Linn Mary Jo Linn N 4
10th 14 Carolyn George James Cates E 6
11th 17 Ted Drummond Cara Rondot E 5
12th 16 Julie Partridge Bill Partridge E 4
13th 11 Bob Farr Mast Farr E 3
14th 13 Charles Hanson Zack DeBolt E 2
15th 5 Roberta DeBolt Dave DeBolt E 1
16th 6 Donna Dennison Karen Tackitt N 3
17th 7 Earle BentonTackitt IV Bryan Hilgediel E 1
Trophies were based solely on overall!
Year End Points Given per by Group II Rules

Event #8 Nov 23, 2003 - Yahtzee Challenge
Yatzee Challange  November 23,2003
Car # Position OV Class Position Class Points Driver  Navigator Score
1 1st E 1st 12 Chad Stringer Jim Lin 259
3 2nd N 1st 12 Jay Nogan Joybe Nogan 234
8 3rd N 2nd 9 Joseph K. Cox Lori S. Cox 228
7 4th E 2nd 9 Shane R. Benson Sara Benson 226
5 5th N 3rd 7 Craig Sherman Linda Sherman 220
2 6th E 3rd 7 Scott Dales Bert Dales 216
6 7th E 4th 6 Vic Brunamonti Casper T. F. Ghost 214
9 8th N 4th 6 Dennis Dunkman Kurt Kriese 194
4 9th N 5th  5 Ian Linn Lou Ann Linn 192
Co-Rallymasters E N.A. 12 Julie Partridge Bill Partridge N.A.